Bitlis'te FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

​Bitlis merkez ve Mardin ilinde FETÖ yapılanmasına yönelik gerçekleştirilen operasyonda 10 kişinin gözaltına alındığı ve çok sayıda doküman ele geçirildiği bildirildi.

Bitlis, Tatvan ve Mardin'de bugün FETÖ'ye yönelik eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda aralarında emniyet mensubu, doktor, hemşire, devlet memuru, öğretim görevlisi ve esnaf bulunduğu 10 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. 2 şüphelinin de yakalanması için çalışmaların devam ettiği belirtildi.

Konuyla ilgili Bitlis Valiliğinden yapılan açıklamada, şüphelilerin adreslerinde yapılan aramada yüklü miktarda para ve doküman ele geçirildiği belirtilerek, şu bilgilere yer verildi:

"Şahısların evlerinde yapılan aramalarda, aralarında FETÖPDY Silahlı Terör Örgütü Bitlis İl yapılanması finans sorumlusunun eşinin evinde yapılan aramalarda FETÖPDY Silahlı Terör Örgütü tarafından kullanılabileceği değerlendirilen ve çelik para kasası içerisinde bulunan 75 bin 410 TL Türk Lirası, içerisinde 'F, B, J, K, L ve E' serisi olan 8 adet bir Amerikan doları olmak üzere toplam 3 bin 073 Amerikan Doları, 2 bilezik, 2 Ata altını, 4 Cumhuriyet altını, 12 çeyrek altın ve örgütsel dokümana el konulmuş olup, adli tahkikata başlanılmıştır." (İLKHA)  

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler