“Biz bu ülkenin üvey evlatları değiliz”

28 Şubat ve FETÖ Mağduru Aileler, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığını ziyaret ederek, İslamî kesimin adeta bir üvey evlat muamelesi gördüğünü belirterek maruz kaldıkları hukuksuzlukları dile getirdiler.

Çeşitli komplo ve kumpaslarla yakınları cezaevine konulan ailelerin oluşturduğu 28 Şubat ve FETö Mağduru Aileler, Partisi İstanbul İl Başkanlığını ziyaret etti.

Mahkum ailelerini, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın karşıladı.

FETö/PDY'nin çeşitli kumpasları sonucu yıllardır haksız bir şekilde cezaevlerinde tutulan mahkûmların aileleri, 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETö'ye bağlı polis, savcı ve hâkimlerin verdikleri kararların geçersiz sayılması gerektiğini, sadece beli bir kesimin bu durumdan yararlanmaması gerektiğine vurguladılar.

16 yıldır cezaevinde olan Yasin Demir'in eşi Semiha Demir ziyaret ettikleri Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığında haklı davalarında kendilerine destek olmalarını, hep birlikte mazlum ve Müslümanların sesi olunması gerektiğini belirtti.

"Biz bu ülkenin üvey evlatları değiliz"

Semiha Demir "FETö'cüler 15 Temmuz darbe girişimi sırasında halka kurşun sıktı, birçok insanı şehit ettiler. Yaptıkları karşısında tutuklanıp cezaevine atıldılar. Hak ettikleri cezaları aldılar ama halen onların hâkim ve savcılarının vermiş olduğu cezalar yürüklükte. Bu sadece Müslüman kesimler için geçerli, diğer kesimlere verdiği cezalar kaldırıldı ve serbest bırakıldılar. Biz bu ülkenin üvey evlatları değiliz. Darbe girişiminde meydanları dolduran Müslüman kesimlerdi. Birçok kesimin insanları darba girişimi sırasında ekmek alma, yiyecek alma telaşında iken Müslüman kesimler ise hemen sokaklara indiler. Ben de üç kızımla o gece ülkemi korumak için meydanlardaydım". dedi

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Aydın, adaletin bir an önce tesis edilmesi gerektiğini belirterek, mahkum yakınlarına desteklerini bildirdi. (Ahmet karakaş- Ahmet Kurt- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler