Bölgenin en büyük kongre merkezi tamamlanıyor

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde inşa edilen ve tamamlanmak üzere olan kongre merkezi Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nin en büyük kongre merkezi olacak.

Gaziantep'in Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, ilçede inşa edilen ve tamamlanmak üzere olan kongre merkezinin, sadece Gaziantep'in değil, bölgenin de en büyük kongre merkezi olacağını söyledi.

Akkent Mahallesi'ne inşa edilen Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en büyük kongre merkezi olan Şahinbey Kongre ve Kültür Merkezi'nin yapımında sona gelinirken, kongre, mimarisiyle ve çok fonksiyonlu olması nedeniyle Gaziantep ile çevre illerin birçok sosyal ve kültürel organizasyonuna ev sahipliği yapacak.

Her yıl hızlı bir nüfus artışıyla büyüyen Şahinbey ilçesinin böyle bir kültür merkezine ihtiyacının olduğunu belirten Tahmazoğlu, "Projelendirmesinin tamamı belediyemizdeki mimarlar ve mühendisler tarafından yapıldı. İnşaatımız hızla devam ediyor. 35 bin metrekara inşaat alanı olan, içerisinde bin 600 kişilik büyük salon, iki tane 450 kişilik salon ve 11 tane toplantı salonu bulunan dev bir merkez inşa ediyoruz. İçerisinde iki katlı otopark, restoranlar, gençlik merkezleri bulunacak olan kongre merkezimizde evlendirme müdürlüğümüzün bir şubesini açmayı planlıyoruz. Böylelikle vatandaşımızın kına, düğün, yemekli toplantı, kongreler, sosyal etkinler yapacağı kapsamlı bir merkez olacak. Her açıdan baktığımızda Gaziantep'imizin böyle bir merkeze ihtiyacı olduğunu görüyoruz. Bu büyük tesisimizi Gaziantep'imize kazandırmak istiyoruz." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler