​Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, 21 borçlu tarımsal sulama abonesinin elektriği kesildi.

Dicle Elektrik, Mardin'de elektrik borcunu ödemeyen çiftçilerin elektriklerini yeniden kesmeye başladı. Şirket, şu ana kadar Kızıltepe’de 21 abonenin elektriği keserken, 9 adet kaçak trafo ele geçirdi.

Kullandığı elektriğe ait borcunu düzenli ödeyen ve kesintisiz enerji almak isteyen abonelerin bu durumdan olumsuz yönde etkilenmemesi için borcunu ödememekte ısrarcı olanların enerjisinin kesileceğini açıklayan Dicle Elektrik, uygulamanın tamamen yasa ve yönetmeliklere uygun yapıldığını iddia etti.

Enerji şirketi, çoğunlukla kırsalda bulunan ve tüm uyarılara rağmen borcunu ödemeyen abonelere tek tek tebligatta bulunduğunu, buna rağmen bildirilen süre içerisinde borcunu ödemeyen abonelerin elektriklerinin kesileceği bildirildi.

Şirket, söz konusu bildirime uygun olarak dünden itibaren borcu bulunan abonelerin elektriğini kesmeye başladı.

Denetim ve kesme işlemi yapılacak yerlerde görev yapacak ekiplere geçmişte olduğu gibi herhangi bir saldırı yaşanmaması için uygulama alanlarında jandarma güvenlik tedbirleri aldı.

Alınan önlemlerin ardından Dicle Elektrik ekipleri, ilk gün Kızıltepe’nin Akyazı, Arıtepe, Yolüstü ve Karakuyu köylerinde uygulama başlattı.

Uygulama sonucunda uyarılara rağmen borcunu uzun süredir ödemediği saptanan 21 tarımsal sulama abonesinin elektriği kesildi. Yapılan denetimler sırasında tarımsal sulama amacıyla kullanıldığı belirlenen 9 adet kayıt dışı elektrik trafosuna el konulurken 86 mesken abonesinin ise kaçak elektrik kullandığı belirlendi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler