Brezilyalı kadın Müslüman oldu

Fransa’da yaşayan Brezilya asıllı “Nunes Do Nascımento” kelime-i şehadet getirerek Kayseri’de Müslüman oldu.

Kayseri İl Müftüsü Doç. Dr. Şahin Güven'in başkanlığında gerçekleştirilen ihtida merasimi ile Fransa'da yaşayan Brezilya asıllı "Nunes Do Nascımento" kelime-i şehadet getirerek Müslüman oldu.

Müslümanlığa geçtiği için mutlu olduğunu belirten "Nunes Do Nascımento", ismini de "Dilara" olarak değiştirdi. Dilara'nın ihtida merasimine Eşi Süleyman Tamer, Kayınvalidesi Şemsi Tamer, İl Müftü yardımcıları Mahmut Taşyapan ve Atıf Akşit iştirak ettiler.

Kur'ân-ı Kerim tilavetiyle başlayan ihtida merasimi Müftüsü Güven: İslam Dini'nin temel esasları ile ilgili verdiği bilgilerin ardından Dilara Tamer'in kelime-i şahadet getirdi.

İhtida töreni esnasında Portekizce'den tercüme işini, Türkiye Diyanet Vakfı Uluslararası öğrencilerinden olan Şehit ömer Halisdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde okuyan Gine Bissau'lu Seyyidina ömer yaptı.

İhtida töreni sonrasında Güven, Dilara'ya "İhtida Belgesi"ni ve Müslüman olduğu günün anısına Diyanet İşleri Başkanlığı yayınlarından çıkan Kur'an-ı Kerim, Kur'an-ı Kerim Meali, Aile İlmihali ve İslam İlmihali hediye etti.

Program yapılan dua ile sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler