Her yağmur yağdığında adeta göl haline gelen ve çevresi çamur deryasına dönen okulda okuyan öğrenci velileri adeta isyan ediyor.

Diyarbakır Ergani ilçesinde eğitim öğretim yapan Ergani Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri, ilçede her yağmur yağdığında okulun içinde adeta mahsur kalıyorlar.

Yağmurun yağmasıyla çevresi göl haline gelen ve çevresi çamur deryasına dönen okulda okuyan öğrenci velileri ise adeta isyan ediyor.

Her yağmur yağdığında çocuklarının okulda mahsur kaldığını ve bu sıkıntılarının giderilmesi için defalarca belediyeye giderek yardım talep ettiklerini belirten veliler, okulun İmam Hatip Lisesi olmasından dolayı belediyenin bilerek bu konuda kendilerine yardım etmediğini ve hiçbir şekilde kendilerine yardımcı olmayacaklarını söylediler.

Her seferinde kendilerinin bin bir rica ve minnetle Karayolları Müdürlüğü'nden bir dozer getirerek suyu aktarabildiklerini belirten veliler, bu durumun tam anlamıyla bir rezalet olduğunu belirterek, yetkililerin bu rezalete bir dur demesi gerektiğini söyledi. (Veysi Demirci – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler