Bursa sahillerinde temizlik seferberliği

Bursalılar Eşkel ve İznik sahillerinde başlattıkları temizlik seferberliğinde çöpler toplandı, kumlar elendi ve yosunlar toplanarak sahile temiz bir görünüm sağlandı.

Yaklaşık 115 kilometre deniz ve 170 kilometre de göl sahiline sahip olan Bursa'nın sahil kenti kimliğini de öne çıkarmak amacıyla Mudanya, Gemlik, Karacabey ve İznik Gölü sahillerindeki temizlik çalışmalarına devam ediliyor.

Bursalıların yaz aylarında denizle buluşma noktalarından biri olan Eşkel sahillerindeki kirliliğin sona erdirilmesi amacıyla bölgede hummalı bir çalışma sürdüren Büyükşehir Belediyesi Sahil Hizmetleri Daire Başkanlığı'na bağlı ekipler, hem plajda hem de deniz içinde temizlik çalışması yaptı.

özel bir makine ile plajda kirliliğe yol açan atıklar toplanırken, kum da elenerek sahildeki kum kalitesi artırıldı.

öte yandan deniz içinde kıyıya yakın bölümlerde oluşan yosunlar da toplanarak, denizin temiz bir görünüm kazanması sağlandı.

İznik göl sahiline uluslararası temizlik

İznik Belediye Başkanı Osman Sargın, Belediye Meclis Üyesi öner Erim ve "Ufukların ötesinde" (Beyond the Horizons) isimli Avrupa Birliği projesi katılımcıları da İznik Göl Sahili temizlik çalışmalarına katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler