Burseya Dağı'nda çatışmalar devam ediyor

Afrin harekâtının 4'üncü gününde, ÖSO destekli TSK güçlerinin dün kontrolü sağladığı Burseya Dağı çevresinde çatışmalar devam ediyor.

TSK'nın Afrin harekâtı 4'üncü gününde devam ederken, Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) destekli TSK güçlerinin dün kontrolü sağladığı stratejik önemdeki Burseya Dağı çevresinde çatışmalar bugün de devam ediyor.

Sınır bölgesindeki karakollardan bu bölgeye geceden bu yana topçu atışı yapılıyor.

Sınırın sıfır noktasına konuşlanan tanklar, verilen koordinatları 'zırh delici' top mermileriyle vururken, patlama sesleri, Kilis'in Suriye sınırındaki köylerden de duyuluyor.

Gece geri çekildikleri ve tuzaklara karşı yer değiştirdikleri belirtilen ÖSO unsurlarının bu sabah saatlerinde yeniden harekâta başladığı ifade ediliyor.

Afrin operasyonunda TSK'ya yaklaşık 25 bin Suriyeli muhalif destek veriyor. ÖSO unsurlarından oluşan muhalifler 'dost ateşi'ne karşı kollarına sarı bantlar takıyor.

YPG'nin, Burseya Dağı'nın hem Kilis il merkezi hem de muhaliflerin kontrolündeki Azez'e bakan konumu sayesinde bu bölgelerdeki sivilleri havan, top ve füze saldırılarıyla hedef aldığı iddia ediliyordu. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler