Camilerin yeryüzünde İslam dininin mühürleri olduğunu vurgulayan Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu, her yeni yapılan caminin bu topraklarda İslam’ın ahiret gününe kadar daim kalacağının tescili olduğunu belirtti.

Van’ın Edremit İlçesine bağlı Mülk Mahallesi'ne Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan taziye evi ve yapımına katkı sağlanan cami törenle hizmete açıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi’nin kırsal mahallelere yaptıkları hizmetler kapsamında Edremit’in Mülk Mahallesine yeni bir taziye evi yapıldı.

Yaklaşık 500 metrekarelik taziye evinin tüm yapımı, sandalye, masa ve mutfak malzemeleri Büyükşehir Belediyesi tarafından karşılanırken aynı avlu içerisinde bulunan 2 katlı minareli caminin yapımına ise katkı sağlandı. Yapımı tamamlanan taziye evi ve cami kılınan cuma namazının ardından hizmete açıldı.  

Törenin açılış konuşmasını ev sahibi olarak Mülk Köyü Muhtarı Alaattin Çelik yaptı. Çelik, katkılarından dolayı Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu ve Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Camilerin Anadolu topraklarında birliğin beraberliğin işareti olduğunu belirten Vali Zorluoğlu ise konuşmasında, camilerin önemine vurgu yaptı.

Zorluoğlu, "Camiler yeryüzünde İslam dininin mühürleridir. Her yeni cami, esasen bu topraklardan yüce dinimiz İslam’ın ahiret gününe kadar daim kalacağının, hâkim kalacağının adeta tescilidir. Camiler Anadolu topraklarında birliğin, beraberliğin işaretidir. Bu kardeşliği de hiçbir gücün bozamayacağının nişanıdır. Yine camiler bu topraklarda ezan sesinin ebediyete kadar süreceğine delalet eden Allah’ın evleridir. Şüphesiz bu eserin burada vücut bulmasında emekleri olan çok insan vardır. Çünkü böyle eserler kolay vücuda gelmiyor. Buraların perde arkasında büyük çabalar, büyük emekler, büyük yorgunluklar var. Bu nedenle bu güzel mabedin yapımından bu gününe kadar emeği geçen tüm kardeşlerimi yürekten kutluyorum. Allah hepsinden razı olsun." dedi.

AK Parti Milletvekilleri İrfan Kartal ile Abdullahat Arvas ise çalışmalarından dolayı Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’na, Büyükşehir Belediyesi ve Edremit Belediyesine teşekkür etti.

Açılışa Van Valisi ve Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun yanı sıra AK Parti Milletvekilleri İrfan Kartal, Abdullahat Arvas ile Alay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Özfidan, Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Ülker Cem Kaplan, Fazıl Tamer, Mülk Mahallesi Muhtarı Alaattin Çelik, ilgili daire başkanları ve vatandaşlar katıldı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler