Mardin’in Nusaybin ilçesinde çatışmaların yaşandığı Fırat ve Dicle mahallelerinden kaçarak Selahaddin-i Eyyübi mahallesine gelen çok sayıda kediye bir vatandaş canı pahasına yemek götürüyor.

Mardin Valiliği tarafından Nusaybin'de uygulanan sokağa çıkma yasağı 32. gününe girdi. Kentte zaman zaman şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

İlçeden geçen İpekyolu konuşlanan TSK'ya ait tanklar ile zırhlı araçlar, Fırat Mahallesi ile Dicle Mahallesine top atışlar yapıyor. Topların isabet ettiği binaların büyük bölümünün ise yıkıldığı görülüyor.

Çatışmaların yoğun olarak yaşandığı bu mahallerinden kaçan sokak kedileri ise çukur, barikat ve operasyonun olmadığı Selahaddin-i Eyyübi mahallesinde toplandılar.

Yasak nedeniyle aç kalan kedileri gören mahalle sakinden K.M, canı pahasına evinden aldığı yiyecekleri kedileri yediriyor.

Bu arada yasak nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan köpekler ise yakaladığı kedileri yediği ileri sürüldü. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler