Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunuldu

İHH Şanlıurfa Şube Başkanlığı, bir televizyon programında Mavi Marmara gazilerine hakaret eden Gazeteci Cem Küçük ile ilgili basın açıklaması yaparak, ardından suç duyurusunda bulundu.

Şanlıurfa Adalet Sarayı önünde yapılan basın açıklamasına İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Attila, Şanlıurfa HÜDA PAR İl Başkanı Lokman Yalçın ve HÜDA PAR GİK üyesi Süleyman Atmaca, Şanlıurfa Peygamber Sevdalılar platformu il koordinatörü İbrahim Halil Göven ve beraberindeki heyet ile Mavi Marmara şehit aileleri ile gazileri katıldı.

Burada yapılan basın açıklamasını İHH Şanlıurfa Şube Başkanı Behçet Attila okudu. Behçet, "Filistin için çalışırken İsrail'in her türlü taşeronları ile mücadele ettik. Sokaklarda, lobilerde, uluslararası mekanizmalarda, medyada, adliyede. Etmeye de devam edeceğiz. Marmara'nın Türkiye'deki İsrail karşıtlarının arasına o kadar güzel yerleşmiş ki şimdiye kadar etrafa ‘burada bir yanlışlık olduğunu' anlatmakta zorlandık. Hep susmamızı istediler ama susmadık." dedi.

"Her 31 Mayıs'ta ‘yeter artık bu Mavi Marmara'yı anmayı bırakın' dediler bırakmadık." diyen Behçet şöyle devam etti: "‘Mavi Marmara meselesi unutulsun' dediler unutmadık. Çünkü bunlar İsrail'in istekleriydi. Bir Nazi'yi 100 yaşında bile kovalayıp infaz eden İsrail, kendi mazisindeki en ufak bir olayı bile 100 yıl anan İsrail Mavi Marmara'nın konuşulmasına, anılmasına, saygınlığına elbette karşı olacaktı ve oluyor. Mavi Marmara bu ümmetin gururudur. İsrail'in zulmünün, vahşiliğinin ispatı ve utanç kaynağıdır. Kim İsrail ile ne ilişki kurarsa kursun Mavi Marmara'nın insani, vicdani duruşu hiç değişmeyecek ve unutulmayacaktır. Onların anlayamadığı ‘kurtulmaması gereken İslamcılık' diye tarif ettikleri, bu ülkenin bu halkın bu toprakların özüdür. O öz, o kadar doğal ve vicdani bir sahiplenme ile karşılık bulmuştur ki Mavi Marmara tıpkı Anadolu gibi her din, dil ve ırka barış ve huzur ile esenlik yurdu olmuş ve bu değeri Gazze'ye taşımıştır."

Behçet, "Mavi Marmara duruşuna ve şehitlerine, 15 Temmuz duruşuna ve şehitlerine dil uzatma cüreti ve hadsizliği ise bu yeni nesil zihnin çiğ pratiğidir. Birde çıkıp ‘bir STK devletin dış politikasını yönlendiremez' diyerek kendilerine haklı gerekçe oluşturmaya çalışmaktadırlar." dedi.

Cem Küçük hakkında suç duyurusunda bulunduklarını söyleyen, Behçet, "Cem Küçük'ün kullandığı ifade ve hakaretlerin amacı Mavi Marmara katılımcıları, şehit ve gazi yakınları ve davaya gönül verenleri özetle Türkiye Cumhuriyeti toplumunun büyük bir kesimini aşağılamak, hedef göstererek kasıtlı olarak çarpıtılmış bilgilerle halkı kin ve nefrete sevk edecek bir ayrıştırma ortamı oluşturmaktır. Bu nedenle Cem Küçük hakkında Türk Ceza kanunu 125. ve 216. Maddeleri kapsamında ‘Hakaret, Halkı Kinve Düşmanlıga Tahrik Veya Aşığlama' ve ayrıca resen gözetilecek diğer suçlardan soruşturmanın yapılarak cezalandırılması amacıyla kamu davası açılması talebinde bulunduk. Tüm savcıları hızlı ve etkili bir soruşturmayla Cem Küçük'ün hak ettiği cezaya ulaşması için göreve çağırıyoruz . Ayrıca Mavi Marmaralılar olarak her birimiz ayrı ayrı Cem Küçük'e tazminat davası açacağımızda buradan ilan ediyoruz." şeklinde konuştu. (Hüseyin Yetmiş- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler