Cizre ve Silopi'de maket uçaklarla saldırı girişimi (Güncellendi)

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerinde Jandarma birliklerine yönelik maket uçaklarla saldırı girişiminde bulunulduğu belirtildi.

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçelerindeki jandarma birliklerine, C-4 tipi patlayıcının yerleştirildiği 3 maket uçak ile saldırı girişiminde bulunuldu. Maket uçakların, polis tarafından etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Cizre İlçe Jandarma Komutanlığı ile Silopi Şehit Ercüment Türkmen Kışlasına dün gece, çivi ve metal parçalarla güçlendirilmiş C-4 tipi patlayıcının yerleştirildiği 3 maket uçakla saldırı girişiminde bulunulduğu öğrenildi.

Maket uçakların 2'sinin Cizre İlçe Jandarma Komutanlığına, birinin de Şehit Ercüment Türkmen Kışlası'na saldırı için kullanılmak istendiği belirlendi.

Patlayıcı yerleştirilen maket uçaklar, polis tarafından etkisiz hale getirildi. Saldırı girişimini henüz üstlenen olmazken yetkili makamlardan da saldırı girişimine ilişkin henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Benzer bir saldırı girişimi de 10 Kasım törenlerinde Şırnak Valiliği bahçesinde yapılmıştı. Resmi makamlar tarafından bu saldırının PKK tarafından gerçekleştirildiği belirtilmişti. (Ahmet Uçar – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler