Cizre’de İHH ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı

Şırnak’ın Cizre ilçesinde İHH, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile, sokağa çıkma yasağı nedeniyle mağdur olan vatandaşlara ücretsiz ekmek dağıtımı başlattı.

Şırnak Valiliği tarafından 14 Aralık'tan bu yana sokağa çıkma yasağının ilan edildiği Cizre ilçesinde İnsani Yardım Vakfı (İHH) tarafından, Umut Kervanı Platformu üyesi Cizre Nuh Gıda Bankası aracılığı ile ilçe halkına ücretsiz ekmek dağıtımı başlatıldı.

Cizre Nuh Gıda Bankası Başkanı Yusuf özalp, başlatılan çalışmayla ile ilgili açıklamalarda bulundu.

özalp konuşmasında şunları ifade etti.

"14 Aralık'tan beridir Cizre'de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Sokağa çıkma yasağı bugün 17. gününe girdi. Yani kesintisiz 17 gündür Cizre'de sokağa çıkma yasağı uygulanmaktadır. Zaten mevcut olan mağduriyetler daha da fazla çoğaldı. Cizre'de yaşayan vatandaşlar maalesef maddi manevi büyük mağduriyetler yaşamaktadır. Bu yaşanan mağduriyetlere İHH duyarsız kalmadı kendileri sağ olsun bizi arayıp derneğimizi aracı yaptılar. Şu anda Dicle mahallesinde adresini ve noktasını belirlediğimiz bir fırında ücretsiz ekmek dağıtımı yapılmaktadır. Bugün başladık, Allah'ın izniyle ve bu birkaç gün devam edecektir. Mağduriyetlere duyarsız kalmayan İHH' ya çok teşekkür ediyoruz Allah bu güzel davranışlarını bu hayırlarını kabul etsin, aynı zamanda diğer STK ve kuruluşlardan bu duyarlılığı ve bu tür yardımları bekliyoruz ki, böyle bir şey olduğunda eğer yardımlarını bize gönderip bizi aracı kılarlarsa, inşallah en kısa zamanda güzel bir şekilde bu yardımları bu mağdur kardeşlerimize, mağdur insanlarımıza ulaştıracağız Allah hayırlarını kabul etsin." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler