Çocuk ve engelliler doğa yürüyüşünde

Devlet korumasındaki çocuklar ve engelliler, tarihi ve doğa güzellikleri ile çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla tarihi Akabe yolunda doğa yürüyüşü düzenlediler.

Siirt'in tarihi ve doğa güzellikleri ile çevre duyarlılığına dikkat çekmek amacıyla Siirt Valiliği, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü bünyesindeki kuruluşlarda devlet korumasında kalan çocuk ve engelliler, 3 bin 500 yıllık tarihi Akabe Yolu'nda doğa yürüyüşü gerçekleştirdi.

Siirt E Tipi Kapalı Cezaevi önünde başlayan yürüyüş, 3 bin 500 yıllık Akabe Yolu'nun geçilmesinin ardından, Botan Çayı kenarında yer alan Yerlibahçe köyü Asma Köprü'nün bulunduğu alanda son buldu.

Doğa yürüyüşüne Siirt İl Jandarma Komutanlığı ekipleri de katıldı.  

Eşsiz doğa güzelliğine sahip Botan Vadisi ve tarihi Akabe Yolu'nda gerçekleştirilen yürüyüşte koruma altındaki çocuk ve engelliler keyifli anlar yaşadılar.

Devlet korumasındaki çocuklara çeşitli bahar etkinlikleri ile buluşturmaya devam edeceklerini belirten Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Gökhan Marakçı, tarihi Akabe Yolu'na dikkat çekmek ve Botan Vadisi'nin eşsiz doğa güzelliğini tanıtmak ve çevreye duyarlılığı arttırmak amacıyla bu yürüyüşü düzenlediklerini ifade etti. (Murat Orhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler