Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Heniyye görüştü

Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı Heniyye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı ve Katar Emiri Sani’yi telefonla arayarak bayram tebriklerini iletti ve Filistin davasına verdikleri destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye Cumhurbaşkanı Recep Tayyib Erdoğan’ı ve Katar Emiri Temim bin Hamd Ali Sani’yi Ramazan bayramı münasebetiyle telefonla arayarak bayram tebriklerini iletti ve Filistin davasına verdikleri destekten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi.

Heniyye, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı aramasında Türkiye’nin Filistin davası lehine sergilediği duruştan ve özellikle son dönemde gerek BM’de ve gerekse İİT’de sergilediği çabalardan dolayı teşekkürlerini iletti.

Heniyye, Büyük Dönüş Yürüyüşü yaralılarının Türkiye’deki hastanelere nakledilmesi ve burada tedavi görmeleri kararından dolayı da Erdoğan’a teşekkür etti.

Erdoğan da genelde bütün Filistin halkının özelde Gazze ahalisinin bayramını tebrik ederek Türkiye’nin Filistin’e destek konusundaki tutumunda kararlı olacağını dile getirdi.

Erdoğan BM Genel Kurulu’nun son kararıyla ilgili yorumunda da bu kararın ABD’nin güce sahip olsa da haklının yanında durmadığının bir göstergesi olduğunu ifade etti.

Türkiye, Cezayir’in de desteğiyle Filistin halkının himayesi konusunda karar teklifini BM Genel Kurulu’na getirmiş ve karar 120 ülkenin onayıyla kabul edilmişti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler