Cumhurbaşkanı Erdoğan: Katilleri başka yerde aramaya gerek yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Cemal Kaşıkçı'nın katilleri gelen 15 veya 18 kişinin içindedir. Başka yerde aramaya gerek yok." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Paris seyahati öncesi düzenlediği basın toplantısında, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın katilleriyle ilgili olarak "Katiller gelen 15 veya 18 kişinin içindedir. Başka yerde aramaya gerek yok." dedi.

Erdoğan, Cemal Kaşıkçı olayıyla ilgili olarak, “Merhum Cemal Kaşıkçı ile ilgili olarak herhangi bir belge, bulgu yok ama bilgi var. Buraya gelen bu 15 kişi ve +3'le 18 tutuklu. Bunlar kesinlikle hem faili biliyorlar hem de bu cesedin götürüldüğünü biliyorlar. Kaldı ki daha önce de söyledi; Suudi Arabistan Dışişleri Bakanının açıklaması oldu. Şimdi inkâr ediyorlar. O açıklamasında yerel işbirlikçilerle bu işi gerçekleştirdik. Ve başından beri kim bu yerel işbirlikçiler, bunu bilen sizsiniz, bunu açıklamanız lazım. Bu katil ya da katiller bunu çok iyi biliyor. Bunu sağa sola çarpıtmaya gerek yok. Bu işin katilleri kesinlikle bu 15'in veya 18'in içindedir, bunu hiç başka yerde aramaya gerek yok. Suudi Arabistan yönetimi bu 15'i konuşturmak suretiyle bunu meydana çıkarmayı başarır. Gelen Başsavcı ipe un sermek istiyor. Bizim başsavcımızı çağırıyor. Neden çağırıyorsun? Olayın işlendiği yer burası. İpe un sermeye gerek yok. Ben hukukçu değilim ama 40 yıllık siyasetçiyim. Bunun başka izahı olamaz. Bu 15 kişi İstanbul'a niçin geldi? Bize gönderdikleri temsilcilerine de bizzat anlattım. Daha ne yapayım. Artık Suudi Arabistan bizim bu iyi niyetimize karşı kendileri de adaletli davranmak suretiyle katilin ya da katillerin bu 18 kişinin içinde olduğunu bilip bu şaibeden kurtulmaları lazım." ifadelerini kullandı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler