Cumhurbaşkanı Erdoğan Pakistan ve Özbekistan’a gidiyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 16-17 Kasım tarihlerinde Pakistan’a, 17-18 Kasım tarihlerinde de Özbekistan’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı resmi internet sitesinden yapılana açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ziyaretleri çerçevesinde Pakistan'da, Cumhurbaşkanı Memnun Hüseyin ve Başbakan Navaz Şerif'le görüşmelerde bulunacağı, Ulusal Meclis ve Senato ortak oturumuna hitap edeceği, Türkiye ve Pakistan'dan üst düzey şirketlerin yöneticileriyle düzenlenecek toplantıya Başbakan Şerif'le birlikte katılacağı, ayrıca İslamabad'ı müteakip Lahor'u da ziyaret edeceği belirtildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Pakistan ziyaretinin ardından 17-18 Kasım tarihlerinde özbekistan'ın Semerkant kentine de bir ziyaret gerçekleştireceğinin belirtildiği açıklamada, "Ziyareti sırasında özbekistan Cumhurbaşkanı Vekili, Başbakan Şevket Mirziyayev ile görüşecek olan Sayın Cumhurbaşkanımızın bu vesileyle, Türk – özbek ilişkilerinin yanı sıra bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında da görüş alışverişinde bulunması öngörülmektedir." denildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Pakistan ve özbekistan ziyaretleri, anılan ülkeler ile ilişkilerin ve işbirliğinin daha da geliştirilip güçlendirilmesi yönünde önemli bir fırsat teşkil edeceği ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler