Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Mısır'daki cami saldırısını kınadı

​Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği Mısır'daki cami saldırısını kınadığını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, 200'den fazla kişinin hayatını kaybettiği Mısır'daki cami saldırısına ilişkin kınama mesajı yayımladı.

Sina Yarımadası'nda El Ariş kentinin batısında bulunan El Ravdah Camisi'ne cuma namazı sırasında saldırı düzenlendiğini üzüntüyle öğrendiklerini belirten Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, son resmî açıklamalara göre saldırıda 200'den fazla kişinin yaşamını yitirdiğini, 125 kişinin yaralandığını ifade etti.

Bu menfur terör saldırısını şiddetle kınadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, saldırıda hayatını kaybeden masum vatandaşlara Allah'tan rahmet niyaz etti, hayatlarını kaybedenlerin yakınlarına ve kardeş Mısır halkına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi.

Kalın, açıklamasında şunları kaydetti: "Türkiye, kaynağı ve gerekçesi ne olursa olsun terörizmi insanlığa karşı suç olarak görmekte, bu görüşünü tüm uluslararası, bölgesel ve ikili temaslarında kuvvetle dile getirmektedir. Dünyanın muhtelif bölgelerinde yaşanan elim hadiseler, terörizme karşı mücadelede etkin uluslararası iş birliğinin hayati önemini bir kez daha vurgulamaktadır. Türkiye, dost ve kardeş Mısır halkının bu menfur saldırıdan kaynaklanan acısını içtenlikle paylaşmaktadır." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler