Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde DEDAŞ'ın alt yapı kazı çalışmaları nedeniyle mahallede gerginlik çıktı.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde mahalleli ile DEDAŞ ekipleri arasında elektrik şebekesini yer altına alma çalışmaları nedeniyle gerginlik çıktı. 3 kadının yaralandığı olayda bir kişi gözaltına alındı.

İddialara göre, kepçeyle Atatürk Mahallesi'ne gelen DEDAŞ ekipleri, elektrik şebekesini yer altına almak için kazı çalışması yapmak isteyince mahallelinin tepkisiyle karşılaştı. Bir grup mahalleli DEDAŞ ekiplerinin kazı yapmasına izin vermedi. Bunun üzerine DEDAŞ ekipleri ile mahalleli arasında gerginlik yaşandı. Yapılan ihbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri, mahalle sakinlerini DEDAŞ ekiplerinden uzaklaştırmak için biber gazı kullandı. Çıkan arbedede 3 kadın hafif şekilde yaralanırken olayda bir kişi gözaltına alındı.

DEDAS yetkilileri, mahalle sakinlerin tepkisi üzerine iş makinelerini mahalleden geri çekti. (Sabri Acet-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler