Dehşet saçan damat tutuklandı

Gaziantep'te miras anlaşmazlığı nedeniyle kayınvalidesi, baldızı ve eşinin amcasını tabancayla öldüren, eşi ile diğer baldızını da yaralayan zanlı, tutuklandı.

Gaziantep'in Şehitkamil ilçesinde miras anlaşmazlığı nedeniyle kayınvalidesini, baldızını ve eşinin amcasını tabancayla öldüren, eşi ile diğer baldızını da yaralayan zanlı Ertan Daşdelen, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şehitkamil ilçesinin 8 Şubat ve Fıstıklı Mahallesi'nde miras nedeniyle tartıştığı eşinin amcası Bayram Şahin (69), kaynanası Özden Şahin (60) ve baldızı Dilek Çakmak'ı (36) öldürüp, eşi Sultan Daşdelen (31) ve baldızı Semra Yaprak'ı (27) yaraladıktan sonra otomobiliyle Şehitkâmil Emniyet Müdürlüğü önünde intihar girişiminde bulunan ve babasının ikna etmesiyle teslim olan Daşdelen’in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edilen Daşdelen, ilk olarak sağlık kontrolünden geçirildi. Buradan adliyeye sevk edilen Daşdelen, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu. Daşdelen, adliyeye çelik yelek giydirilerek getirildi.

Daşdelen’in emniyetteki ifadesinde cinayetleri eşi Sultan Daşdelen'in babasından kalan mirastaki payından vazgeçmesi nedeniyle işlediğini öne sürdü.

İddialara göre, Sultan Daşdelen'in (Şahin) bir yıl önce kanser nedeniyle hayatını kaybeden babası Mahmut Şahin'den kalan mirası, 4'ü kız 7 kardeş arasında eşit olarak paylaştırıldı. Daha sonra ise kız kardeşler, kendilerine düşen payların 3 erkek kardeşe dağıtılmasını isteyerek, haklarından vazgeçti.

Eşine kalan mirası almak istedi

Bu duruma sinirlenen Ertan Daşdelen ile eşi Sultan Daşdelen ve eşinin ailesi arasında ise tartışma yaşandı. Sultan Daşdelen de 3 ay önce çocuğunu yanına alarak, annesinin evine yerleşti.

Sultan Daşdelen'in kardeşleri, tartışmaların sona ermesi için enişteleri Ertan Daşdelen'e yaklaşık 500 bin TL teklif ettiği, ancak Daşdelen’in bu parayı kabul etmeyerek eşine kalan mirasın tamamını istediği ve olumsuz yanıt alınca da cinayetleri gerçekleştirdiği ileri sürüldü.

Ayrıca, Daşdelen'in başından vurarak öldürdüğü eşinin amcası Bayram Şahin'i de mirası eşit olarak dağıtmadığı için suçladığı iddia edildi.

Öte yandan, olayda hayatını kaybeden Daşdelen'in kayınvalidesi Özden Şahin, eşinin amcası Bayram Şahin ve baldızı Dilek Çakmak'ın cenazeleri, Gaziantep Adli Tıp Kurumu morgunda tamamlanan otopsi işlemlerinin ardından yakınları tarafından alınarak Asri Mezarlık'taki Bahaeddin Nakıboğlu Camiine getirildi.

Hayatını kaybedenler öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından yakınları tarafından gözyaşları içerisinde toprağa verildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler