Denizli'de FETÖ’den tutuklu sayısı 229’a yükseldi

15 Temmuz’daki ABD destekli darbe girişiminden sonra Denizli'de yürütülen soruşturmada FETÖ/PDY ile bağlantısı olduğu gerekçesiyle tutuklananların sayısı 229'a yükseldi.

Denizli Valiliği OHAL Bürosu'ndan yapılan yazılı açıklamada, bugüne kadar FETö/PDY soruşturması kapsamında tutuklu sayısının 229 çıktığı, gözaltında bulunanların sayısının ise 105 olduğu belirtildi.

Adli kontrol şartıyla serbest bırakılanların sayısının 92'ye yükseldiği, hakkında yakalama kararı çıkarılıp arananların sayısının ise 74 olduğu ifade edildi.

Açıklamada serbest bırakılan sivil sayısı 42 olarak belirtilirken, serbest bırakılan asker sayısının ise 458 olduğu açıklandı.

Açıklamada ayrıca bin kişi hakkında soruşturma kapsamında adli işlem yapıldığı bildirildi.

Valilik açıklamasında tutuklananların mesleklerine ilişkin, 53'ünün askeri personel, 11'inin emniyet personeli, 56'sının işadamı ve esnaf, 13'ünün memur ve müdür, 27'isinin akademik personel, 10'unun öğretmen, 9'unun hakim ve savcı, 3 mülki amir, 8'inin oda ve dernek yöneticisi, 7 işçi, 1 doktor, 1 avukat, 1 imam, 9 yurt sahibi ve müdürü, 6 emekli memur, 2 eczacı ve 12 sivil vatandaş olduğu ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler