Derik’te 760 kilo patlayıcı imha edildi

Mardin'in Derik ilçesinde şuana kadar 7 barikat kaldırıldı, 2 çukur kapatıldı ve 4 ayrı noktaya yerleştirilen toplam 760 kilogram el yapımı patlayıcı imha adildi.

Mardin Valiliği, operasyonların devam ettiği Derik ilçesiyle ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada, Derik'te polise yönelik yapılan saldırı ile vatandaşların araçlarının gasp edilmesi üzerine 19 Şubat'ta başlatılan operasyonların devam ettiği bildirildi.

Operasyonlar kapsamında bir evin müştemilatında arama yapıldığı belirtildiği açıklamada, yapılan aramada 1 Biksi marka uzun namlulu silah ve 1 mavzer diye tabir edilen uzun namlulu silah ile 4 plastik bidon içerisinde 240 kilogram el yapımı patlayıcı düzeneğinin ele geçirildiği ifade edildi.

Cevizpınar Mahallesi Merkez Cami önü Kasaplar Çarşısı mevkisinde yapılan aramada ise bin kanas fişeği ve bin 500 biksi fişeğinin ele geçirildiği ifade edilen açıklamada, A.E. adına kayıtlı bir araç içerisinde de 12 kaleşnikof silaha ait dipçik ve 1 kaleşnikof silaha ait şarjör elde edildiği bildirildi.

Dağ Mahallesi'nde 1, Cevizpınar Mahallesinde 3 olmak üzere toplam 4 el yapımı patlayıcının imha edildiği ifade edilen açıklamada, "Toplam 760 kilogram patlayıcı madde düzeneği imha edilmiştir. Derik İlçesinde 7 barikat kaldırılmış, 2 çukur kapatılmış, 1 yanmış araç, kepçe marifetiyle bulunduğu yerden kaldırılmıştır." denildi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler