DHKP/C'nin üst düzey yöneticileri yakalandı

​İstanbul'da, DHKP/C'ye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında, aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 8 kişi gözaltına alındı.

İstanbul polisi tarafından, Şişli ilçesindeki İdil Kültür Merkezi binasında, DHKP/C'ye yönelik gerçekleştirilen operasyon kapsamında, binanın üst katındaki gizli bir bölmede saklanan ve İçişleri Bakanlığı tarafından arananlar listesinde bulunan 8 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, "Teröristler listesinde bulunan ve yeşil kategoride aranan Ümit İlter (Sözde Genel Sekreter), ‘Silahlı Terör Örgütü Kurmak’ veya yönetmek suçundan aranan Caferi Sadık Eroğlu (Sözde Türkiye Sorumlusu), İçişleri Bakanlığı aranan teröristler listesinde bulunan ve gri kategoride aranan Emel Yeşilirmak, İbrahim Gökçek, ‘Silahlı Terör Örgütü Kurmak ve Yönetmek’ suçundan aranan Barkın Timtik (Sözde Halkın Hukuk Bürosu Sorumlusu), kanuna aykırı toplantı ve gösteri yürüyüşleri düzenlemek, yönetmek, bunların hareketlerine katılmak, terör örgütü propagandası yapmak ile silahli terör örgütü kurmak ve yönetmek suçlarından arama kaydı bulunan Barış Yüksel (Sözde Halkın Mühendis Mimarları Sorumlusu), operasyon sırasında binada bulunan B. V. ve S. G. adlı şüpheli şahıslar gözaltına alınmıştır. Yapılan aramalarda bol miktarda örgütsel doküman ve dijital malzemeler ele geçirilmiştir." denildi. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler