Dicle Kalkınma Ajansı(DİKA) Şırnak’ta Ar-Ge Altyapısının Güçlenmesi Projesi kapsamında 25 idareci ve öğretmene PCM eğitimi verdi.

DİKA (Dicle Kalkınma Ajansı) Şırnak Koordinatörlüğü Ar-Ge Altyapısının Güçlenmesi Projesi kapsamında Şırnak'ta 25 idareci ve öğretmenine PCM (Proje Çevirim Yönetimi) eğitimi verdi.

Şırnak Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başvurusu yapılan ve 2014 Teknik Destek Programında DİKA tarafından desteklenen eğitim Şırnak Çok Programlı Lisesi Konferans Salonunda yapıldı.

DİKA Şırnak Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Faik Buğday ve Uzman Renas Ürüç tarafından eğitimcilere sunum yapılarak, kamu kurumların faydalanabileceği DİKA destekleri yapabilecek faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Buğday, PCM eğitiminin önemine değinerek, eğitimin bir anahtar olduğunu ancak projenin yazılarak öğrenilebileceğini belirterek, katılımcılara kurumları için DİKA destekleri, AB ve diğer fonlara proje yazmalarını ve takıldıkları her konuda kendilerine danışmalarını söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler