DİKA'dan proje uygulama eğitimi

Dicle Kalkınma Ajansı “2018 Yılı Mali Destek Programları” kapsamında destek almaya hak kazanan kurum ve kuruluşların temsilcilerine yönelik proje uygulama eğitimi verdi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA) tarafından “2018 Yılı Mali Destek Programları” kapsamında destek almaya hak kazanan kurum ve kuruluşların temsilcilerine yönelik proje uygulama eğitimleri 4 ilde gerçekleştirildi.

DİKA’nın 2018 Yılı Mali Destek Programları olan “Ekonomik Altyapının Geliştirilmesi” ile “Kentsel Yaşam Kalitesinin İyileştirilmesi” mali destek programlarına yönelik olarak TRC3 Bölgesi’ndeki Mardin, Batman, Siirt ve Şırnak’taki kurum ve kuruluş temsilcilerine proje uygulama eğitimi verildi.

Eğitimlerin; Mardin’de Ajans’ın ana hizmet binasında, Batman’da Ticaret ve Sanayi Odası’nda, Siirt’te bir otelde ve Şırnak’ta Ajans’ın Yatırım Destek Ofisi’nde gerçekleştirildiği belirtildi. DİKA’nın İzleme ve Değerlendirme Birimi tarafından verilen eğitimlere, başarılı bulunan projeleri yürütecek olan proje koordinatörleri ile diğer kilit personeller katıldı.

Proje uygulama sürecinin tanıtıldığı başlangıç toplantısı ve uygulama eğitiminde ele alınan konu başlıkları şunlar oldu:

Proje uygulamaları ve sözleşme hakkındaki genel kurallar ve mevzuat,

Destek hizmetleri ile bunlardan nasıl yararlanılacağı,

Satın alma, izleme, raporlama ve bilgi sistemi konularında temel bilgiler.

Öte yandan proje yararlanıcılarının proje uygulama, satın alma, raporlama, izleme ve Kalkınma Ajansları Yönetim Sistemi (KAYS) eğitimleri iki gün sürdü. (Mehmet Aslan - İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler