DİKA'dan uygulamalı girişimcilik eğitimi

Dicle Kalkınma Ajansı ile KOSGEB arasında imzalanan protokol kapsamında Mardin ve Batman'da "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" gerçekleştirildi.

Dicle Kalkınma Ajansı (DİKA), Mardin ve Batman'da "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" gerçekleştirildi. Mardin'deki toplantı DİKA Genel Merkez binasında düzenlenirken, Batman'daki ise bir otelde yapıldı.

Dört gün süren eğitimlerde özellikle yenilikçi fikirleri olan 18-29 yaş arası genç girişimciler ile kadın girişimcilerden oluşan 30'ar kişi katıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren DİKA Genel Sekreteri Yılmaz Altındağ, eğitimlerin amacı ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden biri olan girişimciliğin desteklenmesi olduğunu söyledi.

Altındağ, "Yeni girişimci adaylarının fizibilite ve iş planına dayanarak bilinçli yatırım yapmalarını desteklemek amacıyla ajansımızın KOSGEB ile geliştirildiği işbirliği kapsamında uygulamalı girişimcilik eğitimleri düzenleniyor. Gerçekleştirilen eğitimlerde özellikle genç girişimcilerin iş kurmaları ve yürütmeleri konusunda bilgi, beceri sahibi olmaları, yatırım süreçlerini bilinçli yürütmeleri ve iş planı hazırlayabilecek deneyimi kazanmaları amaçlanmaktadır. DİKA tarafından organize edilen eğitimleri başarıyla tamamlayan katılımcılar 'KOSGEB'in Girişimcilik Destek Programı' kapsamında yer alan yeni girişimci desteğinden faydalanabileceklerdir. Yeni girişimci desteği ile girişimcilere 50 Bin TL hibe ve 100 Bin TL geri ödemeli kredi olmak üzere toplam 150 Bin TL'ye kadar mali destek sağlanabilmektedir. Mardin ve Batman'daki eğitimlerin ardından Siirt ve Şırnak'ta da 'Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi' yapılacaktır." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler