Dilenciliğe karşı güç birliği

Van Büyükşehir Belediyesi, kentteki dilencilik olaylarına karşı daha etkin mücadele edilebilmesi amacıyla çalışmalarına devam ediyor.

Van Büyükşehir Belediyesi koordinasyonunda kentteki dilencilik olaylarına karşı daha etkin mücadele edilebilmesi amacıyla bir toplantı yapıldı.

Toplantıya Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, Göç İdaresi Müdürlüğü, Emniyet Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ile merkez ilçe belediyelerinin temsilcileri katıldı.

Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı koordinasyonunda gerçekleştirilen toplantıda, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu’nun talimatları doğrultusunda kentte sayısı gün geçtikçe artan dilenci ve dilendirilen çocuklarla ilgili yapılan çalışmalar masaya yatırıldı. 2018 yılı ile ilgili yol haritasının da belirlendiği toplantıda çalışmaların daha etkili yürütülmesi için koordinasyon içerisinde çalışmanın önemine dikkat çekildi.

Dilencilik noktasında en fazla çocuk ve kadınların suistimal edildiği hususunun da konuşulduğu toplantıda, önümüzdeki aylarda Türkiye genelinde akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bakanlık yetkilileri nezdinde bir çalıştay yapılmasının da planlandığı belirtildi.

Toplantıda ayrıca vatandaşların dilenciler ve dilendirilen çocuklar hususunda bilinçlendirilmesi için yapılacak eğitim çalışmaları da ele alındı. (İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler