Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Rohingyalılar için Bangladeş'e gidecek

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bangladeş'e sığınan Rohingyalı Müslümanların durumunu görüşmek üzere Bangladeş'e ziyaret gerçekleştirecek.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Myanmar hükümetinin zulmüne uğrayıp, Bangladeş'e sığınan Rohingyalı Müslümanların durumunu görüşmek üzere 7-8 Eylül 2017 tarihlerinde Bangladeş'e ziyaret gerçekleştirecek.

Konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, "Sayın Bakanımız, Myanmar'da Rakhayn eyaletinin kuzeyinde meydana gelen olaylar sonucunda Bangladeş'e sığınmak zorunda kalan yaklaşık 120 bin Rohinga mültecisi ile söz konusu ülkeye daha önce sığınmış olan Rohingaların yaşam koşullarını yerinde incelemek ve bu konudaki desteğimizi belirtmek üzere 7-8 Eylül 2017 tarihlerinde Bangladeş'e bir ziyaret gerçekleştirecektir." denildi.

Çavuşoğlu'nun, ziyaret kapsamında Bangladeş'in başkenti Dakka'da yetkililer ve uluslararası yardım kuruluşlarının temsilcileriyle görüşmelerde bulunacağı belirtildi.

Ayrıca, Myanmar sınırındaki Cox's Bazar şehrine giderek, göçmenlerin yaşadığı kampları ziyaret edecek Çavuşoğlu'nun, buraya yardım malzemesi götürmesi öngörülüyor. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler