Dışişleri’nden İsrail’e tepki

Dışişleri Bakanlığınca yapılan açıklamada İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları kınanarak, “Ülkemizin İsrail'le ilişkilerinin normalleşmesi, Filistin halkını hedef alan böyle saldırılar karşısında sessiz kalacağımız anlamına gelmemektedir.” denildi.

Dışişleri Bakanlığı, dün İsrail'in Gazze'ye yönelik gerçekleştirdiği saldırılara ilişkin bir açıklama yaparak olayı kınadı.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, "İsrail askeri güçlerinin Gazze'den İsrail'e atılan bir rokete karşılık vermek gerekçesiyle Gazze'deki çok sayıda noktaya saldırılarda bulunduğu öğrenilmiştir. Sözkonusu orantısız saldırıları şiddetle kınıyoruz. Filistinli masum sivillerin yaralanmasına sebebiyet veren bu saldırılar hangi gerekçeyle yapılırsa yapılsın kabul edilemez." denildi.

"Filistin Davasının takipçisi olmaya devam edeceğiz"

Bu saldırgan tutumun barış sürecini ve sükunetin muhafazası gayretlerini sekteye uğrattığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi: "Ülkemizin İsrail'le ilişkilerinin normalleşmesi, Filistin halkını hedef alan böyle saldırılar karşısında sessiz kalacağımız anlamına gelmemektedir. Aksine, İsrail'in uluslararası hukuka ve herşeyden önce vicdanlara aykırı eylemlerinin karşısında Filistin Davasının takipçisi olmaya devam edeceğiz." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler