Diyanet ile Maarif vakıfları arasında iş birliği protokolü

​Türkiye Diyanet Vakfı ile Türkiye Maarif Vakfı arasında eğitim ve kültür faaliyetleri konularında iş birliği yapılmasına ilişkin protokol imzalandı.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) ile Türkiye Maarif Vakfı (TMV) arasında, dini istismar eden yapılarla mücadele, eğitim ve kültür faaliyetleri konularında iş birliği yapılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Diyanet İşleri Başkanı ve TDV Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, "Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı hem yurt içinde hem de yurt dışında bütün insanların çocuklarına eğitim verme noktasında güçlerini birleştirecektir." dedi.

Diyanet İşleri Başkanlığınca yurt dışında her yıl din hizmetleri konferanslarının yapıldığını ifade eden Erbaş, bu çalışmalarda FETÖ ve benzeri dini istismar eden örgütlerle mücadeleye önem verildiğini söyledi.

Türkiye Diyanet Vakfı ve Türkiye Maarif Vakfı hem yurt içinde hem de yurt dışında bütün insanların çocuklarına eğitim verme noktasında güçlerini birleştireceğini belirten Erbaş, protokolün hayırlara vesile olmasını diledi.

TMV Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ise protokolle kurumların birikimlerinin paylaşımı noktasında önemli bir iş birliği yapıldığını ifade etti.

FETÖ ve benzeri gruplarla mücadele etmenin en efektif yolunun sahayı boş bırakmamak olduğunu belirten Akgün, "Bu iş birliğiyle insanların ihtiyaç duyduğu mesajı doğru kanallar ve doğru yöntemlerle götürerek, Türkiye'nin temsil ettiği değerleri yurt dışında daha doğru bir şekilde temsil edeceğiz." dedi.

İmza töreninde, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Selim Argun, Dış İlişkiler Genel Müdürü Erdal Atalay, Eğitim Hizmetleri Genel Müdürü Kadir Dinç, TDV Mütevelli Heyeti İkinci Başkanı İlyas Serenli, TMV’nin üst düzey yöneticileri hazır bulundu. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler