Diyanette görev değişiklikleri yapıldı

Diyanet İşleri Başkanlığında başkan yardımcılıkları ile bazı genel müdürlüklere vekaleten atamalar yapıldı.

Diyanet İşleri Başkanlığı (DİB) tarafından yapılan açıklamada, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılıkları ile bazı genel müdürlüklere vekaleten atamalar yapıldığı belirtildi.

Bu kapsamda, Diyanet İşleri Başkan Yardımcılıklarına Dış İlişkiler Genel Müdürü Yrd. Doç. Dr. Selim Argun ve İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı atandı.

Genel müdürlüklerde ise Eğitim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Kadir Dinç, Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne Haydar Bekiroğlu, Dış ilişkiler Genel Müdürlüğüne Erdal Atalay ve İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğüne Dr. Burhan Erkuş atanan isimler oldu. Rehberlik ve Teftiş Kurulu Başkanlığına da Hasan Ali Yıldız getirildi.

Başkanlıkta gerçekleştirilen devir teslim törenlerine katılan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, görevi devreden genel müdürlere yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür ederken, göreve yeni başlayanlara yeni görevlerinde başarılar diledi.

Bir vazifeye başlamanın aynı zamanda o görevle ilgili çalışmaların çıtasını daha yükseklere taşıma beklentisini birlikte getirdiğini belirten Erbaş, "Görevlerin bir başlangıcı ve bir sonu vardır. Önemli olan, görevleri hayırla tamamlayabilmektir. Bir vazifeye başlamak, başlanılan vazifenin çıtasını daha yükseklere taşıma beklentisini de birlikte getirir." dedi.

"Bir teşkilatta kardeşlik ve muhabbet varsa başarı gelir"

Kardeşlik ve muhabbetin başarıyı da beraberinde getireceğine değinen Erbaş, sözlerine şöyle devam etti: "Bir teşkilatta kardeşlik ve muhabbet varsa başarı gelir. Bu unsurlar yoksa başarıya ulaşmak zorlaşır. Hepimize düşen, genel müdürümüzden daire başkanlarımıza çalışan her personele kadar bu gök kubbede hoş bir seda bırakabilmektir. Dünyada kalıcı olan güzelliktir, iyiliktir, sevgidir, muhabbettir."

"Cebimizde hazır sadakamız tebessümümüz olsun"

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, çalışırken tebessümü elden bırakmamak gerektiğini dile getiren Erbaş, "Tebessüm etmek o kadar faydalıdır ki sabah iş yerinize geldiğiniz zaman hem size hem de çalışma arkadaşınıza moral motivasyon sağlar. Bu yüzden 'Kardeşine tebessümle bakman bir sadakadır.' buyuruyor Peygamber Efendimiz. Bizim cebimizde hazır sadakamız tebessümümüz olsun. Bütün kardeşlerimden bunu arzu ediyorum." ifadelerini kullandı.

Unvanların kibre dönüşmemesi gerektiği üzerinde duran Erbaş, "Burada görev icabıyla sahip olduğumuz unvanlar bizim insanlık itibariyle sahip olduğumuz unvanlar değildir. Burada hepimiz insanlık olarak eşitiz. İdarenin yürütülebilmesi için bazı unvanlara sahip olabiliriz ama hiçbir şekilde unvanı kibre dönüştürmeyeceğiz. Kibir insanın yapmış olduğu ibadetleri yakıp yok eder. Allah bizi kibirden korusun." şeklinde konuştu.

Devir teslim törenine katılan Din İşleri Yüksek Kurulu Başkanı Dr. Ekrem Keleş, göreve yeni başlayan yöneticilerin hayırlı ve başarılı bir şekilde görev yapmaları için dua etti.

Başkan yardımcılığı görevine getirilen Osman Tıraşçı, yürütmüş olduğu İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünü Burhan Erkuş'a, Yard. Doç Dr. Selim Argun ise Dış ilişkiler Genel Müdürlüğünü Erdal Atalay'a devretti. Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne getirilen Haydar Bekiroğlu ise görevi İsmail Palakoğlu'ndan devraldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler