Diyarbakır-Erbil uçuşları başladı

Diyarbakır’dan Kürdistan bölgesinin başkenti Erbil’e uçak seferleri başladı.

Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ve milletvekillerinin de katıldığı bir törenle Diyarbakır-Erbil arası uçak seferleri başladı.

Diyarbakır Havalimanında gerçekleşen programa Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, önceki dönem Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker ve Kutbettin Arzu, Diyarbakır Milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal, Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, işadamları ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan Mehdi Eker, şunları söyledi: "Bugün Diyarbakır için çok önemli bir gün. Çünkü Diyarbakır Havaalanı uluslararası uçuşlara hazır bir şekilde bugün ilk uçuşunu Erbil'e gerçekleştiriyor. Sayın Başbakanımız geçtiğimiz hafta Diyarbakır ziyaretinde bundan bahsetti. Erbil ve Diyarbakır arasında THY seferleri Pazartesi, Çarşamba ve Cumartesi olmak üzere haftada 3 gün olarak başlıyor. Uçaklar 23.45'te Diyarbakır'dan kalkacak şekilde planlandı. Bu Diyarbakır ve Erbil arasında gerek ticari gerekse de turistik olarak ilişkilerin gelişmesine çok büyük katkısı olacaktır. Şimdilik sadece yolcu taşımacılığı var ama gümrük altyapısı müsait olduğu için ihtiyaç halinde ileride kargo taşımacılığına dönüşme ihtimali de var." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler