Diyarbakır havaalanına roketatarlı saldırı

Diyarbakır’ın merkez Bağlar İlçesinde bulunan havaalanına, çevre yolu tarafından 4 adet roketatar atıldı. Saldırıda ölen ya da yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre, merkez Bağlar ilçesinde bulunan havaalanı yakınlarından havaalanı yönelik roketatarlı saldırı düzenlendi. 4 roket atar mermisinin atıldığı öğrenilen saldırıda, roketatar mermilerinin 2'sinin havada patladığı, diğer 2'sinin ise havaalanı bahçesine düştüğü öğrenildi.

ölen ya da yaralananın olmadığı saldırıda, çevreye saçılan şarapnel parçaları nedeniyle Diyarbakır Havaalanı hizmet binasındaki bazı camlar kırıldı.

Saldırı sonrası havaalanı çevresindeki bölgede helikopter destekli operasyon başlatılırken, olay yeri inceleme ise devam ediyor.

Saldırının hedefinde havaalanı hizmet binasındaki polis kontrol noktası ya da havaalanına gitmekte olan bir polis aracının olduğu öğrenildi.

Saldırının görgü tanıkları, saldırının bir uçağın inişi sırasında gerçekleştiği, bu sırada birçok yolcunun panik yaptığını belirtti.

öte yandan saldırıdan dolayı uçuş planlarında her hangi bir değişikliğin olmadığı bildirildi. (M. Hüseyin Temel – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler