Diyarbakır kırsalında sokağa çıkma yasağı

Diyarbakır'ın Lice, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 14 kırsal mahallede, PKK'ye yönelik düzenlenecek operasyonlar nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Diyarbakır Valiliği, Kocaköy ve Hazro ilçelerine bağlı 14 kırsal mahallede, sokağa çıkma yasağının ilan edildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, Lice, Kocaköy ve Hazro ilçeleri kırsalında faaliyet yürüten, aralarında üst düzey örgüt yöneticilerinin de bulunduğu değerlendirilen PKK'li ve işbirlikçilerinin yakalanması, bölgede PKK'nin kullandığı sığınak, barınak, depo alanları, uçaksavar mevzilerinin tahrip edilmesi ve malzemelerinin ele geçirilmesi amacıyla operasyon düzenleneceği belirtildi.

Açıklamada, operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması, sivil vatandaşların zarar görmemesi Lice'ye bağlı Uçarı, Ziyaret, Esenler, Kayacık, Ortaç, Yalaza, Bağlan, Çavundur ve Dolunay, Kocaköy'e bağlı Boyunlu ve Gözebaşı, Hazro'ya bağlı Sarıerik, Meşebağları ve Çitlibahçe mahallelerinde bugün saat 06.00'dan geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkmanın yasaklandığı ifade edildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler