Diyarbakır Ulu Cami minberinden karikatüre tepki

Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, Cuma Hutbesinde 9 Mart'ta Özgür Gündem Gazetesi’nde Hz. Muhammed’e hakaret içerikli yayınlanan karikatür tepki gösterdi.

Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, Cuma Hutbesinde 9 Mart'ta özgür Gündem Gazetesi'nde Hz. Muhammed'e hakaret içerikli yayınlanan karikatür tepki göstererek, Müslümanların kırmızıçizgisinin dini ve peygamberi olduğunu söyledi.

Sur ilçesinde bulunan İslam dünyasının 5'inci Harem-i Şerifi olan tarihi Ulu Camii'nde vatandaşların yoğun katılımıyla Cuma Namazı eda edildi.

Diyarbakır Ulu Camii İmam Hatibi Osman Yağmur, okuduğu hutbede, "Müslüman vazgeçemeyeceği kırmızıçizgileri vardır. Müslüman'ın dini ve peygamberi kırmızıçizgidir." dedi.

Daha öncede bir karikatür krizi yaşandığına dikkat çeken Yağmur, "Burada bir karikatür krizi yaşandı. Daha önce bu lanetlendi. Bazı kesimler tarafından tepki ile karşılandı. Bugünlerde bir gazete Diyarbakır'da peygamber efendimize hakaret ettiğini duyduk. Sizde okudunuz bunu lanetlenmesi gerekir. Hem bu dünyada hem diğer dünyada lanet onların üzerinde olsun." ifadelerini kullandı.

Hz. Muhammed'e bu topraklarda hakaret edenlere lanet edilmesi gerektiğini belirten Yağmur, "Müslüman bunlara karşı en azından lanet edebilmeli, kalbinde bugz edebilmeli ve kalbiyle nefret edebilmeli. Sahabelerin bize bıraktığı bu memleket böyle olmalıydı. Rabbim bu memleket üzerinde inançları üzerinde böyle savaş açanları Kahhar ismiyle kahreylesin. Dini değerleriyle oynayanlara fitne ve bozgunculuk yapanlara fırsat vermesin." şeklinde konuştu. (Emrah Deniz, M. Hüseyin Temel- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler