Diyarbakır Umut Kervanı binlerce aileye umut oldu

Diyarbakır Umut Kervanı, 2018 yılında 6 bin 93 aileye bir milyon 151 bin TL'lik yardım ulaştırdığını açıkladı.

Diyarbakır'ın merkez ve ilçelerinde yaptığı yardımlarla adından söz ettiren Diyarbakır Umut Kervanı, 2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaştı.

Konuyla ilgili basın açıklaması yapan Diyarbakır Umut Kervanı Başkanı Şahin Elelçi, 2018 yılında 6 bin 93 aileye bir milyon 151 bin 336 TL'lik yardım ulaştırdıklarını bildirdi.

Kuruldukları 2009 yılından itibaren her geçen yıl yardımlarını artırarak hayırseverler ile ihtiyaç sahibi aileler arasında umut olmaya devam ettiklerini belirten Elelçi, söz konusu yardımların süreceğini söyledi.

Elelçi, "2018 yılında gerek yerli gerekse de Suriyeli ailelere yardımlarımız devam etti, edecektir. 2018 yıllık faaliyetlerimizde düzenli olarak yapılan yardımların dışında; ramazan ayında ramazan kumanyalarının dağıtımına, hayırseverlerle beraber zekât ve fitre dağıtılmasına aracı olmaya, ramazan ayında 500 muhtaç ve yetim çocuğun (bayramlık) giydirilmesine aracı olmaya, hayırseverlere ve gönüllü esnafa yönelik iftar yemeği vermeye, Kurban Bayramı'nda ise yüzlerce kurbanlık vekâleti bize veren hayırseverlerin kurbanlıklarının kesilmesine ve etlerinin beraberce dağıtılmasına vesile olduk." dedi.

Medrese ve yurtlara yönelik ayni yardım çalışmaları yaptıklarını kaydeden Elelçi, Umut Kervanı Vakfının başlattığı Yemen'e acil yardım çağrısına dernek olarak destekte bulunduklarını dile getirdi.

"Bir milyon 151 bin 336 TL'lik yardım yapıldı"

Geçtiğimiz yıl 5 bin 93'ü yerli ve bini de Suriyeli olmak üzere toplam 6 bin 93 aileye yardım ulaştırdıklarını vurgulayan Elelçi, şunları söyledi:

33 ton kuru gıda ve bir ton kırmızı et yardımı yapıldı. 14 bin 300 adet muhtelif giyim eşyası da toplamda 4 bin 766 aile ferdine ulaşmıştır. Ayrıca beyaz et, züccaciye, temizlik ürünleri, kırtasiye araç ve gereçleri, buzdolabı, oturma grubu, ikinci el ürün, çamaşır makinesi, kanepe, halı, yolluktan oluşan ayni yardımlar yapıldı. Nakdi olarak da 99 bin 500 TL'lik yardım yapıldı. Ayni, nakdi ve hayırseverlerle yapılan yardımların toplam değeri bir milyon 151 bin 336 TL'dir.

"Yardımlarını esirgemeyen hayırseverlerimize teşekkür ederiz"

Bu yıl da aynı niyet ve kararlılıkla hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında umut olmaya devam edeceklerini sözlerine ekleyen Elelçi, "Bu konuda aracılığımız ile ihtiyaç sahibi, muhtaç, mülteci ve yetim ailelerimize yardımlarını esirgemeyen tüm hayırseverlerimize bir kez daha teşekkür ederiz. Rabbimiz, yaptıkları ve yapacakları tüm yardımları katında kabul etsin, mallarını bereketli kılsın. Son olarak, yardımları ulaştırma konusunda bizleri yalnız bırakmayan, ihlas, samimiyet, fedakârlık ve özveri ile yardım yapan tüm kardeş ve bacılarımıza teşekkür eder, rabbimizin rızasına nail olmalarını Allah'tan dileriz." ifadelerini kullandı. (Hamza Adiyaman, Ramazan Zeren - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler