Diyarbakır ve çevresinde Suriye üzerinden gelen toz bulutu etkili olurken, çamur halinde yağan yağmur hayatı olumsuz etkiledi.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğünün sabah saatlerinde uyarılarda bulunduğu Suriye üzerinden gelecek toz bulutu aşımı, Diyarbakır ve çevresinde hayatı olumsuz etkiledi.

Yağmur ile beraber çamur olarak yağan toz bulutu vatandaşlara zor anlar yaşattı.

Toz bulutu nedeniyle Diyarbakır'ın Çınar ilçesi yoğun olarak görülen toz bulutları, gökyüzünü kızıla boyarken, vatandaşlar gündüz ortasında adeta geceyi yaşadı. Toz bulutu havanın kararmasına sebep olunca, vatandaşlar ışıkları yakmak zorunda kaldı. Cadde ve sokaklar bir anda boşalırken, kimi esnaf da kepenklerini erken indirdi.

Vatandaşların gündelik yaşamı olumsuz etkilenirken, çakan şimşekler nedeniyle elektrik kesintileri yaşandı.

Uzmanlar, böyle havalarda yaşlı, hamile, astım hastaları ve çocukların mecbur kalmadıkça dışarıya çıkmamaları tavsiyesinde bulundu. (Vedat Aydın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler