Diyarbakır’da çirkin saldırıya Memur-Sen’den kınama

Diyarbakır’da faaliyette bulunan Yeni İhya Der Başkanının, düzenlenen silahlı saldırı sonucu Şehit edilmesi olayına Memur-Sen Diyarbakır Şubesinden kınama geldi. Saldırıyı şiddetle kınayan Memur-Sen, faillerin derhal yakalanması çağrısında bulundu.

Diyarbakır Merkez Yenişehir ilçesinde İslami faaliyetlerde bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu üyesi derneklerden Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran'ın Şehitlik semtinde uğradığı silahlı saldırı sonucu Şehit edilmesi ile ilgili basın açıklaması yapan Memur-Sen Diyarbakır Şubesi, saldırıyı şiddetle kınayarak faillerin bir an önce yakalanması ve cezalandırılması gerektiği belirtti.

Memur-Sen'in yaptığı açıklamada, "Yeni İhya Der Başkanı Aytaç Baran, Diyarbakır'da uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesini kınıyor. Diyarbakır Memur-Sen, failin bir an önce yakalanması ve gereken cezayı alması için konunun takipçisi olacaktır. Geleceğimizden ümitli ve barış içerisinde yaşamak isterken, Diyarbakır üzerinde oynanan oyunların son bulmasını ve bir daha ölümlerin olmadığı günler temenni ediyoruz. " ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler