Diyarbakır’ın Çermik ilçesinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından tespit edilen fakir ailelere kömür dağıtımına başlandı.

Yaptıkları kömür yardımlarıyla ilgili konuşan Sosyal Yardımlaşma Ve Dayanışma Vakfı Müdürü Ebubekir Tekdemir, "İlçemiz ve köylerimiz dâhil olmak üzere bu yıl yaklaşık 3 bin aileye kömür yardımı, görevlilerimiz nazarında evlere teslim edilecek." dedi.

Tekdemir, "Daha önce Çermik Devlet Hastanesi yanındaki meydanda kömür dağıtımı gerçekleştirilirken, halk kömür dağıtımı esnasında sıra bekleme ve nakliye gibi bir takım sıkıntılar yaşıyordu. Bu yıl ise bu tür sorunlar yaşanmayacak. Kömürlerin yüklenici firma tarafından maddi durumu zayıf olan ailelerin evlerine doğrudan teslimat yapılacak. Çermik ilçesinde ekonomik durumu zayıf olan her bir aileye, 30 torba kömür verilecek." şeklinde konuştu. (Mehmet Akarsu – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler