Diyarbakır'da Ortadoğu İnşaat Fuarı açılacak

Diyarbakır'da DİSİD ve TÜYAP ortaklığıyla hazırlanan 15-18 Mart'ta 2018 tarihinde açılacak olan Ortadoğu İnşaat Fuarıyla ilgili ön toplantı yapıldı.

Diyarbakır Sanayici ve İş İnsanları Derneği (DİSİAD) ve TÜYAP ortaklığıyla hazırlanan 15-18 Mart'ta 2018 tarihinde açılacak Ortadoğu İnşaat Fuarıyla ilgili iş adamlarının katımıyla ön toplantı yapıldı.

DİSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Burç Baysal, inşaat sektörünün kent açısından çok büyük bir önem arz ettiğini söyledi.

Tarımdan sonra en önemi baş sektörlerden biri olan inşaat sektörünün içinde barındırdığı onlarca aktörüyle birlikte gerek il ve gerekse il dışında çok kıymetli işlere imza atan bir topluluklarının olduğunu belirten Baysal, "Mart ayı içerisinde gerçekleşecek olan fuar ilgili TÜYAP'la yaptığımız istişarede fuarın gerçek anlamda Ortadoğu Fuarı ve inşaat sektörü içerisinde faaliyet gösteren aktörlerimizin dışarıdan kente katma değer katacak organizasyon içerisinde girmeleri sebebiyle bugün buradayız." dedi.

Baysal, "Son birkaç yıldır yaşadıklarımızdan sonra fuarlarımız tekrardan hareketlenmeye ve şehrin bu anlamdaki gerek tanınmasına gerekse ekonomisine bir katma değer olanak yaratan bir organizasyondur. Yaşadıklarımızın parelerinde kentteki işverenlerimiz çok rahat durumda değiller. Bu anlamda fuarlara katkı yapmaları konusunda da çok ısrarcı olamadığımızı zamanlar vardı." ifadelerini kullandı. (Emrah Deniz-Abdurrahman Tetik-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler