Diyarbakır’da uyuşturucu operasyonu: 4 gözaltı

Diyarbakır’ın Lice ve Kocaköy ilçelerinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 99 bin kök kenevir ve 280 kilo esrar ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucuya ilişkin 4 kişi gözaltına alındı.

Diyarbakır’da gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonunda 4 kişi gözaltına alındı.

Valilikten yapılan açıklamada, “Lice ilçesi Yalaza Köyü ile Kocaköy ilçesi Gökçen ve Gözebaşı Köyleri mülki sınırları içerisinde yasadışı kenevir ekimi yapıldığına ilişkin elde edilen istihbari bilgilere istinaden 18 Eylül 2017 Pazartesi günü şüpheli şahısların yakalanması ve suç delillerinin ele geçirilmesi maksadıyla Narko terörizmle mücadele kapsamında operasyonel faaliyet icra edilmiştir.” denildi.

Açıklamada, yapılan operasyon sonucu Lice İlçesi Yalaza Köyü bölgesinde 185 kilo toz esrar, Kocaköy ilçesi Gökçen ve Gözebaşı köylerinde bulunan 12 ayrı bölgede 99 bin 572 kök kenevir ve 95 kilo kubar esrar ele geçirildiği belirtildi.

Cumhuriyet Savcılığının talimatı gereğince ele geçirilen kenevirlerin numune alınmayı müteakip yerinde imha edildiği kaydedilen açıklamada, “Toplam 280 kg kubar ve toz esrar maddelerine el konulmuş, anılan yasadışı kenevir ekimi olayı ile ilgili olarak 4 şüpheli gözaltına alınmış, bir faili firar şüphelinin yakalanması ile ilgili soruşturma işlemlerine başlanılmıştır.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler