Diyarbakır’da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak

Diyarbakır’da yarın düzenlenecek olan Büyük Kudüs Mitingi” dolayısıyla trafiğe şehir içi bazı yolların araç trafiğine kapatılacağı açıklandı.

Diyarbakır Valiliği, 20 Mayıs 2018 Pazar günü, Başbakan Binali Yıldırım’ın Diyarbakır’a ziyareti ve Büyük Kudüs Mitingi” nedeniyle bazı cadde ve güzergâhların trafiğe kapatılacağını açıkladı.

Konu ile ilgili olarak Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, “20 Mayıs 2018 Pazar Günü Saat:16.30’da Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım ve beraberindeki heyetin katılımıyla İlimiz Yenişehir İlçesi İstasyon Meydanında düzenlenmesi planlanan “Büyük Kudüs Mitingi” nedeniyle vatandaşların, etkinliğin yapılacağı alana yakın yollarda giriş ve çıkışlarda mağdur olmaması adına etkinlik süresince trafiğe kapatılacak olan yollar ve alternatif güzergâhlar ile araç depolama alanları aşağıda belirtilmiştir.” denilerek 20 Mayıs 2108 cumartesi günü saat 00.00 ile başlayıp etkinlik bitene kadar kapatılacak yollar şöyle sıralandı;

“Akkoyunlu Caddesinde; Ofis kavşaktan kapanacaktır. Alternatif olarak Ekinciler Caddesi-Hintlibaba Caddesini takiben Ali Emiri Caddesine verilecektir.

Mehmet Arif Ersoy Caddesinde; Sezai Karakoç Kavşağından kapanacaktır. Alternatif olarak Cemiloğlu Caddesi, Klavuz Caddesi takiben Nükhet Coşkun Caddesine veya Şehitlik Kavşağı-Ali Emiri Caddesi takiben Elazığ Caddesine verilecektir.

Cemiloğlu Caddesinde; Bağlar Polis Merkez Amirliği önünden kapanacaktır. Alternatif olarak Klavuz Caddesi ve Gürsel Caddesi takiben Nükhet Coşkun Caddesine verilecektir.

İstasyon Caddesinde; İstasyon Caddesi-İnaloğlu Caddesi kesişiminden kapanacaktır. Alternatif olarak Ali Emiri Caddesi takiben Elazığ Caddesi veya Ekinciler Caddesine verilecektir.

Kışla Caddesinde; İstasyon Caddesi-Kışla Caddesi kesişiminden kapanacaktır. Alternatif olarak Ekinciler Caddesi takiben Elazığ Caddesine verilecektir.

İstasyon Meydanında platform kurulacağı için bu alanın 19 Mayıs 2018 Cumartesi günü saat23.00’ten itibaren kapatılacağı belirtildi.

Açıklamanın devamında; “İlçelerden toplu taşıma aracı ile; Silvan ve Elazığ Yolu üzerinden gelecek olan vatandaşlarımız (Silvan, Kulp, Hani, Lice, Kocaköy, Hazro, Dicle, Eğil, Ergani, Çermik ve Çüngüş) Seyrantepe Köprülü Kavşağından, Elazığ Caddesi üzeri ve bu cadde üzerinde yer alan Yıldız Park yanında bulunan boş alanda konaklama yapacaklar.  Mardin Yolu üzerinden gelecek olan vatandaşlarımız, (Bismil ve Çınar) Yeni Mardin Yolu üzerinden, Kılavuz Caddesinden Cemiloğlu Caddesi üzerine kadar araç trafik akışını engellemeyecek şekilde konaklama yapacaklar.  Büyükşehir Belediyesi ring otobüsleri; Elazığ Caddesi üzerinde bulunan Yıldız Parkından başlamak üzere Kışla Caddesi, Ekinciler Caddesi ve Gevran Caddesi üzerinde mitinge en yakın arama noktasına ulaştıracak şekilde ring seferleri yapacaktır.” bilgileri paylaşıldı. (Mehmet Çelik-İLKHA)       

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler