Diyarbakır'daki STK'lar Yemen için seferber oldu

İHH öncülüğünde bir araya gelen sivil toplum örgütleri, kermeslerden elde ettikleri yaklaşık 262 bin lirayı Yemen'e göndermek üzere İHH'ya teslim ettiler.

Yemen'de yaşanan dram karşısında harekete geçen sivil toplum örgütleri, yardım seferberliği başlatarak topladıkları nakdi yardımları yetkili kuruluşlar aracılığıyla Yemen'e göndermeye devam ediyor.

Diyarbakır'da bir araya gelen sivil toplum kuruluşları, düzenledikleri kermeslerden elde ettikleri bütün gelirleri Yemen'e göndermek üzere İHH'ya teslim ettiler.

Yemen'e gönderilmek üzere toplanan yardımlar hakkında açıklamalarda bulunan İHH Diyarbakır Şube Başkanı Veysi Çiçekli, "Bugün Diyarbakır'da sivil toplum örgütleriyle, İhvan-Der'le, fakültedeki öğrenci kulüpleriyle yapmış olduğumuz kermeslerden dolayı Yemen'deki mazlum insanlar için 261 bin 665 TL toplandı. Bir nebze de olsa oradaki insanlara yardımcı olabildiysek Diyarbakırlı olarak ne mutlu bize. Diyarbakır halkının bu kadar duyarlı olmasından dolayı Diyarbakır'a çok teşekkür ederim. Elhamdulillah, bu yardım kervanında yarışıyorlar. İnşallah bundan sonra yardımlar daha da artacak. Yönetimime ve yönetimde çalışan alt birimlere de çalışmalarından dolayı teşekkür ederim." dedi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler