Diyarbakır'daki yasak kaldırıldı

Diyarbakır'ın Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerindeki 23 köy ile bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağı kaldırıldı.

Diyarbakır Valiliği tarafından yapılan açıklamada, Lice, Hazro ve Kocaköy ilçelerindeki 23 köy ile bağlı mezralarda ilan edilen sokağa çıkma yasağının kaldırıldığı belirtildi.

Söz konusu ilçelerin mülki sınırları içerisindeki dağlık ve ormanlık alanda faaliyet yürüten PKK ve iş birlikçilerine yönelik operasyon düzenlendiğinin bildirildiği açıklamada, bu kapsamda ilan edilen yasağın, dün saat 24.00 itibariyle kaldırıldığı kaydedildi.

Açıklamada, "Operasyon icra edilen bölgelerde halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması ve sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun ilgili maddeleri gereğince belirtilen bölgelerde (Lice ilçesine bağlı olan Serince, Kayacık, Uçarı, Ziyaret, Esenler, Ortaç, Yalaza, Çavundur, Dolunay, Bağlan, Kabakaya, Kutlu ve Oyuklu köyleri ile bağlı mezraları; Kocaköy ilçesine bağlı olan Boyunlu köyü ile bağlı mezraları; Hazro ilçesine bağlı olan Gözebaşı, Sarıerik, Meşebağları, Kavaklıboğaz, Kırmataş, Terdöken, Çitlibahçe, Dadaş ve Ormankaya köyleri ile bağlı mezraları) 14 Ocak 2019 Pazartesi günü saat 06.00'dan itibaren duyurulan yasaklama kararı, aynı gün saat 24.00 itibariyle kaldırılmıştır." denildi. (Hamza Adiyaman - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler