Diyarbakırlı hacılar kutsal topraklardan gelmeye başladı

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara giden Diyarbakırlı hacılar, memleketlerine geri dönmeye başladılar.

Hac farizasını yerine getirmek için kutsal topraklara giden Diyarbakırlı hacılar, hac ibadetini yerine getirip, memleketlerine geri dönmeye başladılar.

Diyarbakır Hava Limanı'nda yakınları tarafından heyecan ve sevinçle karşılanan hacılar, kutsal topraklarda yaşadıkları atmosferin dile getirilemeyip ancak yaşanması gerektiğini belirterek, genç yaşta hacca gidilmesini tavsiye ettiler.

Hac kafilesinin başkanı olarak kutsal topraklara giden Mahfuz Bilgiç, yaşadığı atmosferi anlatarak, "Çok güzel bir duygudur, çok güzel bir şeydir o mübarek yerde kalmak ve bu mübarek ibadeti yerine getirmek. Bir de biz görevli olarak, hacılara bu görevi ifa etmekten dolayı çok mutluyuz ve gururluyuz." dedi.

"Çok güzel, anlatılmaz ancak yaşanır"

Kutsal topraklarda yaşadığı atmosferi anlatırken gözyaşlarını tutamayıp ağlayan Fethiye Süren, şunları söyledi: "Çok güzel, anlatılmaz ancak yaşanır. Herkesin genç yaşta gitmesini istiyorum. O güzel yerleri mutlaka gidin ve görün, o güzelliği yaşayın. Çok heyecanlı, çok sevinçli güzel bir olay. Bütün ümmeti Muhammed'e dua ettik."

"O kutsal toprakları gezip görmek lazım"

Kutsal toprakların görülüp gezilmesi gerektiğini dile getiren Mehmet Hüseyin Şimşek, "Çok güzeldi, Allah herkese nasip etsin. O kutsal toprakları gidip gezip görmek lazım. Allah hepinize nasip etsin, gayet güzeldi. Bütün ümmeti Muhammed için dua ettik, İslam âlemi için dua ettik." ifadelerini kullandı.

İkinci defadır kutsal topraklara gittiğini ifade eden Sedat Karaalp, "Çok meşakkatli olsa da güzel bir hac ibadeti yaptık. Rabbim herkese nasip eylesin inşallah. Gitmek isteyip de vücut sağlığı bulamayanların Rabbim yardımcısı olsun, onlara da nasip ve müyesser eylesin inşallah." şeklinde konuştu.

"İnsan giderse gençken gitsin, yaşlanınca olmuyor"

Yaşlıyken hacca gitmenin zor olduğunu, bunun için genç yaşta gidilmesi gerektiğini belirten Hamdüsena Cihan da "Hacca gitmek çok iyidir. Allah size de nasip etsin, çok hoştur. Yeni gittim, çok şükür güzeldir. İnsan giderse gençken gitsin, yaşlanınca olmuyor." dedi.

Bütün İslam ümmeti için dua ettiklerini dile getiren Halit Öğe ise şu ifadeleri kullandı: "Bu duygular anlatılmaz, çok güzel duygular. Allah herkese nasip etsin inşallah. Bütün ümmet için, millet için, memleket için dua ettik." (Mehmet Çelik, Emrah Deniz - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler