Duyarlı vatandaş kaza geçiren kediyi veterinere götürdü

Batman'da duyarlı bir vatandaş tarafından veteriner hekime götürülen yaralı kedi, tedavi altına alındı.

Batman merkez Yeni Mahalle 1002 sokak üzerinde yaralı kediyi fark eden duyarlı vatandaş tarafından veteriner hekime götürülerek tedavi altına alındı.

Sokağın bir kenarında acı çeken yaralı kediye önce yiyecek veren Hüseyin Sevim adındaki vatandaş, daha sonra tedavi edilmesi için Batman Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne götürdü.

Buraya getirilen yaralı kedi, Veteriner Hekim tarafından tedavi altına alındı. Yaralı kedinin genel muayenesi yapıldıktan sonra geçirmiş olduğu kaza nedeniyle arka bacaklarında kısmi hasar teşhisi konuldu.

Yaralı kediye duyarsız kalmayıp veterinere götüren Sevim, “Bu sabah işe giderken bir delikte yaralı bir kedi gördüm. Kedinin sakat olduğunu fark ettim, hareketlerinden anlaşıldığı üzere biraz açtı. İş yerimden yiyecek bir şeyler getirdim. Ondan sonra kediyi Batman Belediyesine bağlı veterinerlik müdürlüğüne götürdüm. Orada da sağ olsun yardımcı oldular. Tedavi sürecinden de bizi haberdar edeceklerini söylediler. Batman’daki tüm vatandaşlara, hayvanlara daha duyarlı olmaları gerektiğini, sakat ve yaralı hayvan gördüklerinde belediyeye bağlı veterinerlik müdürlüğüne getirmelerini istiyorum.” dedi.

Sevim, yaralı sokak hayvanlarını gören vatandaşların Batman Belediyesi Veteriner Müdürlüğüne 153 ihbar hattı ile bildirmelerini istedi. (M. Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler