Ege Denizi açıklarında göçmen botunun batması sonucu 15 kişi sağ olarak kurtarılırken kayıp bir bebeği arama çalışmaları sürüyor.

Muğla ili Bodrum ilçesi Yalıkavak açıklarında, içerisinde düzensiz göçmenlerin bulunduğu bir lastik bot battı. Olayda 15 kişi sağ olarak kurtarılırken kayıp bir bebeği arama çalışmaları sürüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığından yapılan açıklamada, botun batması üzerine yardım talebinde bulunulduğu bilgisi alınması üzerine olay yerine 1 Sahil Güvenlik Helikopteri ve 4 sahil güvenlik botunun görevlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, "Başlatılan arama kurtarma faaliyeti neticesinde 14 düzensiz göçmen ve bir göçmen kaçakçısı şüphelisi (Türk) olmak üzere toplam 15 kişi denizden sağ olarak kurtarılmıştır. Göçmenlerden alınan ilk ifadelerden lastik bot içerisinde toplam 16 kişi olduklarının öğrenilmesi üzerine kayıp olduğu değerlendirilen bir göçmenin (bir bebek) bulunması maksadıyla arama kurtarma faaliyetlerine devam edilmektedir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler