Elazığ Müftülüğü’nde devir-teslim töreni yapıldı

Elazığ eski Müftüsü Peyami Güngör, İl Müftülüğü makamında düzenlenen devir-teslim töreni ile müftülük kisvesi olan cübbe ve sarığı yeni atanan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya’ya teslim etti.

Elazığ İl Müftülüğü görevini 2011 yılından beri sürdüren Peyami Güngör, İl Müftülüğü makamında düzenlenen devir-teslim töreni ile müftülük kisvesi olan cübbe ve sarığı yeni atanan İl Müftüsü Yusuf Sarıkaya'ya teslim etti.

Görevini yeni atanan Müftü Sarıkaya'ya memnuniyetle devrettiğini söyleyen Müftü Güngör: "Elazığ'da bulunduğumuz 6 yıl boyunca camilerimizle, Kur'an kurslarımızla çalışmalarımızı yürüttük. Elazığ'ın bizim hayatımızda önemi bir yeri vardı ve olmaya da devam edecek. Benden sonra bu görevi yürütecek Yusuf hocamıza başarılar diliyorum. Yeni Müftümüzün din hizmetlerini bıraktığımız yerden devam ettireceğine zerre kadar şüphem yok. Bütün Elazığ halkından helallik istiyorum. Haklarını helal etsinler. " dedi.

Elazığ İl Müftülüğü görevini devralan Müftü Yusuf Sarıkaya da, "Çok değerli olan bu görevi Rabbim layıkıyla yapmayı inşallah nasip eder. Daha önceki müftülerimiz Elazığ'da önemli hizmetlerde bulundu. önceki yıllar bu şehirde çalıştığım için halkımızı yakından tanıyorum. Bu konuda yabancılık yaşamayacağız. İlk görev yaptığım yıllarda Elazığ'da yatılı bir iki tane Kur'an kursu vardı. Ancak şimdi bu sayı üçe katlanmış. Peyami Bey'in yaptığı bu hizmetlerden Rabbim razı olsun. Devlet görevinde hiçbir şey baki değil. Yeni görev yerimizde tüm personellerimizle Elazığ'a hizmet etmeye gayret edeceğiz." dedi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler