Elazığ Valiliği dolandırıcılara karşı uyardı

Elazığ Valiliği, kendilerini vali ve vali yardımcısı olarak tanıtıp, iş adamlarını dolandıran kişilere karşı uyarılarda bulundu.

Elazığ'da son zamanlarda artan dolandırıcılık olaylarına karşı harekete geçen valilik, konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı.

Valiliğin herhangi bir yarım kampanyasının olmadığının ve kimseden para toplanmadığının belirtildiği açıklamada, kendini vali ve vali yardımcısı olarak tanıtan kişilere itibar edilmemesi gerektiği kaydedildi.

Açıklamada, "Son zamanlarda kendisini Elazığ valisi, Elazığ vali yardımcısı veya daire müdürü olarak tanıtan şahısların, iş adamlarımızı arayarak Elazığ Valiliğince bir yardım kampanyası başlatıldığını beyan ederek, verdikleri hesap numarasına bağış yapılmasını istedikleri tespit edilmiştir. Elazığ Valiliğimizce başlatılan herhangi bir yardım kampanyası bulunmamakta olup, bağış talebinde bulunan bu şahıslarla Elazığ Valiliğinin hiçbir ilgisi yoktur. Vatandaşlarımızın ve iş adamlarımızın bu tür telefon aramalarına itibar etmemesi, durumu gecikmeksizin valiliğimize, adli makamlara veya güvenlik birimlerine bildirmesi gerekmektedir." denildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler