Engelli seyyar satıcı zabıtalar tarafından darp edildi

Van’da bayram arifesinde Cumhuriyet Caddesi’nde seyyar satıcılık yapan engellinin zabıta ekiplerince darp edildiği iddia edildi.

Olay, Van'ın en işlek caddesi olan Cumhuriyet Caddesi üzerinde önceki gün saat 20.00 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bayram arifesinde seyyar satıcılık yapan engelinin İpekyolu Belediyesi zabıta ekiplerince darp edildi.

Seyyar satıcılık yaparak geçimini sağlayan engelli vatandaşın darp edildiği haberini alan halk, İpekyolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğünü önünde toplanarak ıslık ve alkışlarla olayı protesto etti. Kimi vatandaşın zabıta ekiplerini linç etmeye kalktığı, zabıtaların da bunun üzerine kendilerini protesto eden esnafı tehdit ettiği görüldü.

Seyyar satıcının darp edildiğini öğrenen çevre esnafının zabıtayı protesto ettiği sırada üniformasız zabıta amirinin esnafa, "Sen halk değilsin, sen iş yeri sahibisin. Peki görüşeceğiz. Bak bayram bitecek. Ben de sana saygı duyacağım. Bayramdan sonra sana tezgâhında saygı duyacağım." şeklinde tehdit etmesi dikkatlerden kaçmadı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler